Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Kalitesi Paris’te 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, dünyanın en ünlü gıda ürünleri ve teknoloji fuarı olan Sial Paris 2018’de boy gösteriyor. Tamek, Sial Fuarı’nda, 63 yıllık tecrübesiyle ürettiği gıda ürünleri ve meyve sularını dünyanın dört bir yanından gelen gıda profesyonelleri ile buluşturuyor. 2018 yılında ihracata ağırlık veren Tamek, ihracattaki yüzde 45’lik büyümesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, Sial Paris 2018’de gıda ve meyve suyu kategorisindeki ürünlerini görücüye çıkardı. Tamek’in farklı damak lezzetlerine hitap eden meyve sularının yanı sıra, form ve iyi beslenme alanında tüketicilerle ilkleri buluşturan Tamek Zinde serisinin detox içecekleri, b vitaminli meyve suları ve yeni smoothieleri ürünleri, tüm dünya çapında, 100’ün üzerinde ülkeden katılan binlerce gıda profesyoneli ile buluştu. İhracata özel önem veren Tamek, 2018 yılını ihracatta yüzde 45’lik artışla kapatmayı hedefliyor.

Tamek’in ihracatıyla ilgili bilgi veren Tamek Genel Müdürü Cem Kurt “Aralarında Japonya, Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa, ve Afrika ülkelerinin de bulunduğu 66 ülkeye aktif ihracatımız var. Üretimimizin yüzde 15’ini ihraç ediyoruz. 2016 yılını az ithalat, çok ihracat yapılacak bir yıl olarak görüp buna göre hareket ettik. 2017 yılında da benzer düşünce ile mevcut pazarlarda, mevcut ve yeni ürünlerimizle ihracatımızı yüzde 51 artırdık.

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor Ortadoğu’nun en sevilen Türk markalarından olan Tamek, 64 yıllık tecrübesi ve ilk günkü özeniyle ürettiği birbirinden kaliteli ve lezzetli ürünlerini bölgedeki tüketicilerle buluşturuyor. Tamek, Ortadoğu’da, başta Katar, Irak ve Ürdün olmak üzere toplam 8 ülkeye ihracat yapıyor. Tamek, cirosunun yüzde %20’sini Ortadoğu’dan elde ediyor. Tamek, 2019 yılında ise, 3 ülkeye daha aktif ihracat başlatarak bölgeyle ticari ilişkilerini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç Tamek, özenle yetiştirilen, meyve ve sebzelerle üretilen, birbirinden lezzetli meyve suları, hazır yemekleri, turşuları, konserveleri ve soslarıyla yılbaşı sofralarına lezzet katıyor. Tamek ayrıca, kahvaltılık sos ve reçelleriyle yeni yılın ilk öğününü unutulmaz bir şölene çeviriyor.